środa, 10 czerwca 2026. Imieniny Bogumiła, Diany, Małgorzaty WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Sukces młodych fryzjerów

2010-07-30 00:00:00

Uczniowie Akademii Fryzjerskiej Adama Przybysza po raz kolejny odnieśli sukces. Z 25. Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine''a Cierplikowskiego w Sieradzu przywieźli do Olsztyna dwa srebrne medale.

17-letnia Patrycja Sosnowska zachwyciła jurorów modelowaniem klasycznej fryzury męskiej. Jak zwraca uwagę, klasyczna fryzura nie oznacza prostego cięcia. — Rola fryzjera nie sprowadza się to skrócenia włosów. Przygotowując taką fryzurę muszę zapewnić odpowiedni kąt padania światła, pod którym będzie rozchodzić się równomiernie — tłumaczy laureatka.
Drugi medal zdobył rówieśnik Patrycji, Marcin Bronikowski. — Przygotowywałem fryzurę kobiecą. Poza modelowaniem i nałożeniem farby, musiałem stworzyć cały wizerunek, łącznie z makijażem i dobraniem stroju — opisuje zdobywca medalu.
Właściciel szkoły jest tym bardziej dumny z sukcesu podopiecznych, że na przygotowanie mieli bardzo mało czasu.
— Nie spodziewałem się srebra — mówi Adam Przybysz. — To ogromne zaskoczenie i równie ogromna duma. Normalnie treningi do takich zawodów rozpoczyna się z półrocznym wyprzedzeniem. My na udział zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili. Mieliśmy dużo obowiązków i po prostu wydawało się, że nie mamy czasu na zawody. Marcin i Patrycja ćwiczyć zaczęli zaledwie tydzień przed konkursem.
Mateusz Albin
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.