środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Makijaż na każdą porę roku

2011-01-23 00:00:00

Już po raz siódmy w Olsztyńskiej Szkole Wyższej odbyły się Mistrzostwa Makijażu o Puchar Dyrektor Generalnej. W tym roku uczestniczki zawodów za zadanie miały przygotować makijaż związany z czterema porami roku!

Cztery pory roku, których wizażyści i styliści umownie używają do określania kobiecej urody, były tematem VII Mistrzostw Makijażu o Puchar Dyrektor Generalnej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Dziesięć studentek, które wyłoniła komisja wydziałowa konkursu, walczyło w niedzielę o zwycięstwo.

Bezkonkurencyjna okazała się hawajska Pani Lato w makijażu autorstwa Marioli Śnietki.
— Naprawdę się tego nie spodziewałam. Myślałam, że będzie jakieś wyróżnienie. Jestem tym mile zaskoczona — mówiła wzruszona laureatka, która przyznaje, że długo nie przygotowywała się do konkursu. Efekt zaś jest wyrazem spontaniczności. — Na początku miała to być zima. Później zmieniłam pomysł na lato, a tak naprawdę to poszłam na żywioł, bez konkretnego pomysłu.

Drugie miejsce zdobyła Alicja Sępkowska za barokową stylizację modela nawiązującą do Vivaldiego, trzecie Dominika Tyszko za makijaż jesienny.
mw

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.